Życie jak każde inne...

Prywatny punkt widzenia

Wpisy

 • środa, 19 października 2016
  • 44/2016

    

   Zawsze kiedyś musi być ten pierwszy(?) raz...

   Młodszy w sobotę wieczorem wybył. "Się przejść". Zimno, ciemno, robi się coraz później... (jakaś 20.30). Telefonu nie odbiera... Co jest grane...

   Około 21. oddzwania. Szczękając zębami mówi, że wraca, bo jest tak k... zimno, że żadna frajda.

   Wrócił. Lekko dziwny. I się przyznał, że piwko z kumplami. Na wolnym powietrzu. W miejscu, które jak miejscowa policja i straż miejska chcą się wykazać sukcesami w prewencji- to jadą tam "w ciemno".

   Gadka umoralniająca. Kto kupował piwo, gdzie- tego nie udało nam się wyciągnąć. Ustalenia, że telefony ma BEZWZGLĘDNIE odbierać. "Ale nie zapaliłem". No jeszcze tego by brakowało...  Groźba szlabanu na wyjścia i komputer za powtórkę z wyskoku. I błagalny wzrok- "Ale nie zrobicie afery?"

   JESZCZE nie zrobimy... Bo Ślubny stwierdził, ze on w jego wieku też już "bywał"...

   Małe dziecko- mały kłopot... Duże (???)...

   Młodszy nie ma jeszcze skończonych 16.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „44/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   środa, 19 października 2016 11:26
 • poniedziałek, 10 października 2016
  • 43/2016

    

   Byliśmy na "setce". Było bosko! I w szampańskiej zabawie nawet katar mi nie przeszkodził. Ani niezbyt miła pogoda.

   Ale czego się spodziewać po ludziach, którzy znają się od studiów, widują w tej chwili rzadko- zdecydowanie za rzadko- ale lubią ze sobą przebywać? I bawić się? Impreza na 25 osób, w restauracji, z DJ-em, który znał się na robocie i nie puszczał nam, starym prykom, techno i disco polo. Tylko lata 70.i 80. Stare dobre disco z BeeGees i Glorią Gaynor. I rocka. Dość, że od 20. do 4. nad ranem wszyscy szaleli na parkiecie- i w sumie nawet było mało... Tylko teraz mam takie zakwasy, że ledwo chodzę... (i nie wiem, zakwasy- czy początki grypy... Okaże się...) Co ten DJ (przed trzydziestką na visus) sobie myślał? "Te pięćdziesięciolatki są nie do zdarcia..." Bo impreza przedłużona o godzinę w stosunku do pierwotnej pory zakończenia. Alkoholu poszło... morze, ale przy TAKIEJ zabawie nikomu nie zaszkodził ;)

   A prezenty? Bardzo różne. Wykwintne alkohole (dużo, różne). Szkło artystyczne. Od bliskiej rodziny- ona dostała przepiękną torebkę, perfumy, on portfel. Ale to nie ten stopień zażyłości, to zrozumiałe... Od kogoś voucher do tunelu aerodynamicznego. My kupiliśmy w końcu voucher na kolację w ciemności, ważny rok, termin do ustalenia przez samych zainteresowanych. Kompletnie nie mieliśmy weny twórczej, poszliśmy na łatwiznę... I tyle...

   Poprzeczka imprezowa ustawiona wysoko. Tak sobie myślę- może jakieś srebrne wesele w przyszłym roku? W TAKIM towarzystwie? Byłoby świetnie...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „43/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 10 października 2016 09:19
 • poniedziałek, 03 października 2016
 • czwartek, 29 września 2016
  • 41/2016

    

   Skończyłam trylogię z komisarzem Forstem Remigiusza Mroza. Zakończenie... hm... powalające?

   Na którymś blogu przeczytałam niedawno, że Mróz jest jednym z największych manipulatorów wśród polskich pisarzy. I to prawda. W sumie, jeśli ma się utrzymać z pisania- to musi tak prowadzić wątki, żeby czytelnik wydał ostatnie grosze w księgarni w dniu premiery nowej części cyklu, prawda?

   A teraz- pustka... Nie wiem, co mam czytać. Brak mi bohaterów?

   Mam do skończenia "Domofon" Miłoszewskiego, na półce leży kupiony i nieruszony od baaaardzo dawna "Tron z czaszek" Bretta. A może "Czasomierze" albo "Widmopis" Mitchella? A może coś babskiego? "Mariola, moje krople!". Albo odświeżyć "Dożywocie" Marty Kisiel? I jeszcze z półki łypie "Kołek na dachu" Kevina Hearne i dwa tomy "Głębi" Marcina Podlewskiego. I naprawdę kupiłam "Kolonię karną" Tomasza Jastruna? Nie pamiętam, kiedy...

   Za dużo tego jest. I znów mi się zbiera kolejne zamówienie, bo nowej Jadowskiej, Bondy, Krajewskiego i Puzyńskiej nie odpuszczę... Marzę o mieszkaniu z piątym wymiarem, w którym mogłabym magazynować skatalogowane książki. Bo ostatnio zaczynam zapominać co kupiłam i gdzie utknęłam... Pozostaje mi jedynie wygrać w totka i kupić dom, w którym urządziłabym wielką bibliotekę. I tego się trzymajmy... Dziś 21 do wygrania ;)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „41/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   czwartek, 29 września 2016 10:30
 • poniedziałek, 26 września 2016
  • 40/2016

    

   Lato z kryminałem, czyli subiektywny przegląd urlopowych i po- lektur.

   W samolocie "tam"- Jo Nesbo "Człowiek nietoperz". Pierwsza część z cyklu o Harrym Hole. Pierwsza książka tego autora, widać, jakie mam zaległości. Nie porwała mnie, niestety. Zmiana autora.

   Katarzyna Puzyńska- cykl "Lipowo": "Motylek", "Więcej czerwieni", "Trzydziesta pierwsza", "Z jednym wyjątkiem", "Utopce", "Łaskun". O tym cyklu mnóstwo już napisano, nie będę się powtarzać. Jest po prostu świetny. W sumie ważne, aby czytać chronologicznie, bo poza intrygami kryminalnymi mamy ciągłość losów policjantów, prowadzących śledztwa. Połknęłam praktycznie wszystko jednym tchem, jeszcze strona, jeszcze pół, nie mogłam się oderwać. Ale- Droga Autorko, tak się nie robi. Nie kończy się ostatniej powieści w TAKI SPOSÓB, każąc czytelnikom czekać na dalszą część. Zapowiedź "Domu czwartego" jest na połowę listopada, już nie mogę się doczekać...

   Po skończeniu "Łaskuna"- pustka. Co dalej? Może Chmielewska? "Wszystko czerwone", nie czytałam, uchowałam się... Po jakichś 15 stronach wymiękłam, stwierdziłam, że denerwuje mnie ilość postaci, styl pisania i w ogóle dno. Znów odezwało się znaczenie, co po czym się czyta. Nie porwało, do odłożenia na inne czasy.

   Wzięłam "na tapetę" Remigiusza Mroza. Seria "Chyłka i Zordon": "Kasacja", "Zaginięcie", "Rewizja", znowu "połknięte na wdechu". Po powrocie natychmiast dokupiony i przeczytany "Immunitet". Recenzji w sieci jest mnóstwo, czyta się świetnie. Ma się wrażenie, że bohaterowie naprawdę mają swoje pierwowzory w rzeczywistości, można się do nich przywiązać. Ale- Drogi Autorze, nie zostawia się bohaterki w TAKIM MOMENCIE, a Czytelników przestępujących z nogi na nogę z niecierpliwości, co będzie dalej? I co, mamy czekać do przyszłego roku? TAK SIĘ NIE ROBI!!!

   Ponieważ Mroza czytało mi się świetnie- postanowiłam pójść za ciosem i "poznać" jeszcze komisarza Forsta: "Ekspozycja", "Przewieszenie" i "Trawers". Znowu- recenzji w sieci mnóstwo. "Ekspozycja" mnie w pewnym momencie znużyła, zmęczyła brutalnością, przeżycia bohatera w pewnym momencie zakrawają na cud, stwierdziłam, że po skończeniu zrobię sobie przerwę na coś typowo "babskiego". Ale- kończy się to tak, że natychmiast sięgnęłam po "Przewieszenie"- i tu już było zdecydowanie lepiej. Wciąga bardzo. I znowu koniec taki, że natychmiast chce się sięgnąć po "Trawers", który jednak jeszcze przede mną. Nie czytam recenzji w sieci, żeby nie zapeszyć.

   Kiedyś "przedobrzyłam" z książkami Karin Fossum, długo nie sięgnęłam po żaden kryminał. Po "Zaślepieniu" Karin Slaughter też nie mogłam się otrząsnąć. Zbyt brutalne, jak dla mnie. Ale mamy tylu DOSKONAŁYCH polskich Autorów, że naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Panie- Bonda, Grzegorzewska, Puzyńska. Panowie- Miłoszewski, Ciszewski, Mróz. Piszą tak, że w ciemno biorę każdą następną ich książkę. Oczywiście- nie jest to żadna "wielka literatura", a lektury czysto rozrywkowe. Ale- patrząc na kolejki zapisanych czytelników na w/w pozycje w miejscowej bibliotece- myślę, że mając takich autorów- może odrobinkę poprawią się niechlubne statystyki polskiego czytelnictwa.

   A sama zapisałam się w bibliotece na Mariusza Zielke i Martę Zaborowską. Chcę zobaczyć, co oni mają do powiedzenia. Może pod koniec listopada na coś się doczekam... bu...

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „40/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 26 września 2016 09:05
 • piątek, 23 września 2016
  • 39/2016

    

   Mam problem. Co kupić na "setkę", czyli podwójne pięćdziesiąte urodziny znajomego małżeństwa? Dobry kolega Ślubnego ze studiów z żoną. Impreza jak średnie wesele, knajpa, hotel (mieszkamy dosyć daleko od siebie, nie spotykamy się za często). Oni- dobrze sytuowani, właściwie tylko brakuje im czasu, aby wydawać ciężko zarobione pieniądze. Do tego w trakcie budowy domu. Co kupić w prezencie komuś, kto za pieniądze może mieć praktycznie wszystko?

   Sex-shop odpada, nie ten stopień zażyłości, nie ta klasa ludzi. Super-hiper ekskluzywny alkohol odpada, trzeba mieć czas, żeby wypić go z przyjemnością i w dobrym towarzystwie.

   Myślałam o jakimś voucherze do spa. Wiem, że ona lubi takie rzeczy, ale on? U nas akurat jest odwrotnie, Ślubny uwielbia masaże, ja nie znoszę, jak dotyka mnie obca osoba. No fobia i już. U fryzjera przeżywam katusze, do kosmetyczki nie chodzę. A to ma być przyjemność dla obojga.

   Jakiś voucher do biura podróży? Czy znajdą czas, żeby wyjechać- szczególnie teraz, przy budowie? Niby vouchery ważne rok, ale wyjazdów weekendowych w biurach jest mało, musieliby sobie zrobić jakiś tygodniowy urlop. Czas, czas, czas... i zgranie wolnego... Uszczęśliwić kogoś na siłę?

   Jakaś fotoksiążka ze wspólnymi zdjęciami z dawnych dobrych czasów? Nie mamy ich w sumie aż tak dużo, kilka-kilkanaście się znajdzie co najwyżej... wszystkie praktycznie papierowe, skanowanie, przerabianie... To by było chyba najlepsze, najbardziej osobiste, ale możemy się nie wyrobić...

   Ma ktoś jakiś pomysł? Koszt- 300-500 zł. Zostały dwa tygodnie...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „39/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   piątek, 23 września 2016 09:29
 • wtorek, 20 września 2016
  • 38/2016

    

   Wróciliśmy. Było pięknie...

   Ale inaczej, niż do tej pory. Bez tego drgnięcia serca, uniesienia, podczas spaceru prawie pustą plażą. Bez tej bezgranicznej radości, że jest się tu i teraz w TYM miejscu... Tyle dobrego, że nagadaliśmy się ze Ślubnym za wszystkie czasy, na różne tematy. Bo normalnie nie zawsze jest czas... I trochę ogarnęłam zaległości czytelnicze...

   Chyba czas poszukać innego miejsca na wakacje. Bo piąty raz w tym samym hotelu... Cóż... Szef ten sam, obsługa recepcji ta sama, kelnerzy ci sami, barmani ci sami, ba- nawet goście ci sami... Parę znajomych par, niemieckich, włoskich- już się witamy na plaży i usiłujemy rozmawiać...

   Być może przeżycia przed wyjazdem też zrobiły swoje. Było mi za gorąco (menopauza w pakiecie), bardzo kiepsko sypiałam (tia... menopauza w pakiecie), wkurzał mnie wszędobylski piasek na plaży, nanoszony przez silny wiatr... robię się stetryczałą starą babą, której wszystko przeszkadza... Będąc tam, myślałam, że najlepiej odpoczęłabym we własnym łóżku z książką. Tylko żeby nikt nic ode mnie nie chciał i o określonych porach podstawiał pod nos urozmaicone posiłki... A zmuszona do spędzenia urlopu w domu żałowałabym, że mnie tam nie ma... Takt o już jest z ludzką naturą.

   Oczywiście znów wzięłam za dużo ciuchów, butów, kosmetyków. Już od jakiegoś czasu wiedziałam, że kompletnie niepotrzebne są pełne buty sportowe typu "adidas". Na "wyjezdne" Ślubny zasugerował ich wzięcie do torby podręcznej. Nie założyłam ani razu. W klimacie Fuerty w sierpniu-wrześniu kompletnie nie sprawdzają się też spodnie 3/4- jest w nich za gorąco. Niepotrzebnie wzięłam z 5 bluzek, za dużo o 1 kostium kąpielowy, 2 pary spodni, 2 sukienki... Rzeczy, które bierze się "pro forma", bo MOŻE się je założy. A potem płaci się 30 euro za nadbagaż wina, sera i chorizo. Bo to mus przywieźć- chłopcy by nam nie darowali...

   Mimo upałów- opalenizna przywieziona. Myślałam, że po powrocie do kraju będzie chłodniej, a tu zonk! Może mnie ktoś odsądzić od czci i wiary, ale... na razie obecne temperatury mi odpowiadają (menopauza w pakiecie- chyba powoli przestaję być ciepłolubna...).

   I tak to się toczy... żyję pomalutku...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   wtorek, 20 września 2016 20:20
 • środa, 24 sierpnia 2016
  • 37/2016

    

   Istnieje coś takiego, jak gorączka przedwyjazdowa - reisefieber.

   A czy istnieje depresja przedwyjazdowa? Chociażby fakt, że siedzę tutaj, zamiast robić inne, pożyteczniejsze rzeczy, których zostało mi jeszcze od groma i trochę...

   Nic mi się nie chce...

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „37/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   środa, 24 sierpnia 2016 18:28
  • 36/2016

    

   Dlaczego pracodawca musi odebrać pracownikowi radość z oczekiwanego urlopu, do ostatniej chwili trzymając go w niepewności, czy pójdzie, czy nie? Najpierw trzeba pracownika upodlić, uczynić go winnym wszystkich niepowodzeń firmy. A potem jaśniewielmożny pan prezes udzieli "aktu łaski",w postaci akceptującego podpisu pod podaniem o urlop. A pracownik będzie mógł wypocząć w terminie, który ustalony był w styczniu. A kto odda zdrowie za zszarpane takim postępowaniem nerwy pracownika i jego rodziny???!!!

   Dlaczego za to, że na produkcji brakuje co najmniej pięciu osób do pracy, odpowiada inżynier koordynujący, a nie prezes, który nie chce dać ludziom sensownej pensji???!!! W tej branży już dawno ludzie przestali pracować za najniższą krajową, ale do prezesa jeszcze to nie dotarło. Bo trzeba dać zarobić firmie byłej żony i wyremontować budynki w firmie, które tak naprawdę tego remontu nie potrzebują. A potem się szuka winnego tego, że kontrakt nie zostanie zrealizowany w terminie. Pomimo tego, że Ślubny raz na dwa tygodnie zgłasza zapotrzebowanie na pracowników. Wystarczyłoby zaproponować trochę więcej- i pracownicy na produkcję pewnie by się znaleźli. Ale po co? Lepiej szukać kozłów ofiarnych w sytuacji kryzysowej, upodlić ludzi, żeby potem nie było, że im się cokolwiek należy. Nawet urlop według kodeksu pracy...

    

   Ulało mi się, przepraszam... Jutro lecimy. Jednak. Nawet nie mam siły się cieszyć, bo kula wściekłości w żołądku skutecznie mi to uniemożliwia. Wczoraj w oczekiwaniu na "wyrok" wypiłam prawie całą butelkę neospasminy. Nic mocniejszego nie wchodziło w grę, bo musiałam być "kontaktowa". Dobrze, że w aptece ruch mierny, przynajmniej nie miałam okazji nikogo niechcący z nerwów otruć... Już nie mówiąc o tym, że Ślubny wrócił z pracy dzisiaj około 3. nad ranem, pojechał rano i będzie sukces, jak wróci przed północą... Ja też zaraz wybywam do pracy, wracam późnym popołudniem i mam jeszcze kupę rzeczy do zrobienia. Na szczęście pakowanie wstępnie ogarnięte.

   Wracam po 10.09. Mam nadzieję, że pourlopowo w lepszym humorze...

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „36/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   środa, 24 sierpnia 2016 08:38
 • wtorek, 23 sierpnia 2016
  • 35/2016

    

   Młodszy jest wyższy ode mnie o pół głowy. I jego ciemne i bardzo gęste dosyć krótkie włosy w lecie zawsze mu trochę płowieją. W sumie zauważyłam, że ma jakieś takie rudawe po wierzchu, ale stwierdziłam, że to pewnie po obozach na słońcu. Chociaż słońca w tym roku nie było jakoś specjalnie dużo. Dopiero wczoraj rano, zbierając pranie, zerknęłam na niego jak spał. I... od skóry ma ciemniejszy odrost, tak z 1,5 cm... W sumie nie rzuca się w oczy, wierzch wygląda naturalnie, skoro nie zauważyłam przez miesiąc ;)

   - Synu, a na tym obozie sportowym to ci chcieli włosy ufarbować? Stąd ten rozjaśniacz w oku?

   - Sam chciałem. Tylko mam za ciemne i nie wyszło...

   Najgłupszy wiek. Dobrze, że tylko o takich wybrykach wiem. Bo podejrzewam, że niedługo to i mnie ten rozjaśniacz się przyda, żeby zamaskować siwiznę z powodu innych wyczynów Młodego. Bo że będą- tego jestem bardziej, niż pewna...

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „35/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 sierpnia 2016 12:08
 • poniedziałek, 22 sierpnia 2016
  • 34/2016

    

   Aneks do poprzedniego wpisu.

   Dni dobroci dla rodziców trwają...

   Wczoraj pojechaliśmy do znajomych na działkę. Ponieważ dla dzieci to średnia atrakcja- zostały w domu, z przykazem odkurzenia mieszkania, umycia podłóg w korytarzu i kuchni, a jak się będzie chciało- to i łazienka jest do ogarnięcia. Niedziela... trudno ;). Ponieważ nasze życzenia rzucane były raczej "w powietrze", bo towarzystwo ledwo otworzyło po jednym oku na oświadczenie, że już wyjeżdżamy- nie robiliśmy sobie wielkich nadziei na ich spełnienie. A po powrocie... niespodzianka. Odkurzone, umyte, posprzątane, nawet śmieci wyniesione. Aniołki normalnie...

   Nie mówię, że do tej pory nie robili nic. Ale każde polecenie czy prośba było oprotestowywane dłużej, głośniej i mocniej, niż trwałoby samo wykonanie tej czynności. Tak, że coś jest na rzeczy...

   Przyznam się, że ze cztery tygodnie temu zrobiłam im karczemną awanturę. Naprawdę. Po jakiejś wyjątkowo paskudnej sobocie w pracy wróciłam do domu, głowa boli tak, że ledwo na oczy widziałam, a tu nie przesadzając- chlewik w chałupie. Ślubny oczywiście też w pracy. W kuchni rzędy brudnych kubków i talerzyków na wszystkich blatach, jakieś brudne ciuchy na podłodze, łóżka nieposłane, a towarzystwo siedzi - każdy przy swoim komputerze i w powietrzu wisi niezadane przez nich pytanie- kiedy obiad? Najpierw się wydarłam, potem kategorycznie ZAŻĄDAŁAM domowego obiadu od nich (surowe schabowe w lodówce do rozbicia i usmażenia, ziemniaki do obrania i ugotowania, jako dodatek ogórki ze słoika) - no bo jak to jest, że matka przychodzi zmęczona w sobotę z pracy i ma jeszcze usługiwać dwóm dorosłym udzielnym książętom, którzy mają wakacje ???!!! A sama poszłam spać... Głowa... Po dwóch godzinach zostałam delikatnie obudzona, na stole stał świeży obiad... Co prawda kuchnia wyglądała jak pobojowisko, ale potem posprzątali i już się nie miałam do czego przyczepić... Od tamtej pory wszystkie prośby i polecenia są realizowane bez większych oporów.

   Może podziałała terapia szokowa? I teraz mam podmienione dzieci? Może w końcu do nich dotarło, że są prawie dorośli i pewnych rzeczy nikt za nich robił nie będzie?

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „34/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 22 sierpnia 2016 10:33
 • sobota, 20 sierpnia 2016
  • 33/2016

    

   Właśnie zorientowałam się, że... chyba podmieniono mi dzieci ;)

   Otóż kiedy rano poprosiłam obu chłopaków o zdjęcie pościeli do prania, to oprócz sakramentalnego "gdzie to położyć?" mniej więcej po kwadransie od prośby- nie usłyszałam NAWET JEDNEGO słowa protestu. Ani "Dlaczego właśnie dziś?", ani "A muszę koniecznie teraz, nie mogę wieczorem?", ani "Nie muszę zmieniać, będę spał w brudnej..." No nic, kompletnie.

   I teraz zastanawiam się, co jest grane? Bo to nie jest normalne ;)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „33/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   sobota, 20 sierpnia 2016 14:10
 • piątek, 19 sierpnia 2016
  • 32/2016

    

   Nie składa nam się w tym roku wyjazd na urlop, chyba jak w żadnym innym jeszcze... Bo to, że Ślubny siedzi w pracy w ostatnią noc, przyjeżdża do domu, pakuje się i jedziemy- do tego zdążyłam się już przyzwyczaić, choć nieodmiennie mnie to wkurza.

   Najpierw biuro podróży przełożyło nam wylot z Polski. Z 7. rano na 13. Co przy prawie 6 godzinach lotu, formalnościach okołolotniskowych i 1,5 h transferu do hotelu daje niebagatelną różnicę- dolecimy głębokim wieczorem, MOŻE zdążymy na kolację. Trudno. Do przełknięcia.

   Potem u mnie w pracy... Osoba, która do tej pory "łatała" wszystkie luki w obsadzie swoim 3/4 etatu (matka Szefowej)- rozchorowała się na poważnie.  Już wcześniej głośno było mówione, że ma kolano do operacji, a najprawdopodobniej do wymiany. Dwa tygodnie temu noga definitywnie odmówiła współpracy, tzn. ból przy chodzeniu uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Przy naszych godzinach otwarcia 7-21 przez 7 dni w tygodniu- pracy nawet dla trzech osób jest od... A jeszcze ja mam iść na urlop... Na razie nikt mi nie powiedział, że nie idę, w tym tygodniu koleżanka jest na urlopie i jakoś z szefową dajemy radę, ale... No właśnie...

   Kasa, którą Ślubny miał dostać miesiąc temu za jakąś fuchę z wiosny- i która miała nam załatać wakacyjny budżet- na razie odsuwa się w bliżej nieokreśloną przyszłość- może październik? Szlag by to...

   I wczoraj - wisienka na torcie: Ślubny- po powrocie z pracy, około 21.30:

   - Istnieje około 30% prawdopodobieństwa, że nie dostanę urlopu. Będę wiedział we wtorek...

   Tia... Mamy lecieć w czwartek. Czasu wystarczająco na jakiekolwiek manewry, prawda?

   Prawo jest takie, że firma może cofnąć pracownika z zaplanowanego urlopu, pod warunkiem, że zwróci mu wszystkie poniesione koszty. Ciekawe, czy zwróci również za mnie- bo przecież mogłam lecieć sama, prawda? Ślubny ma jeszcze niewykorzystany urlop z poprzedniego roku- takie są umowy wewnętrzne w firmie, że można. A Ślubny nie chce zgodzić się na kasę, bo urlop mu się należy, jak psu miska. Tylko, do k... nędzy- KIEDY ma go wykorzystać? Ale- jeśli nie pójdzie teraz- sprawa zapewne skończy się w Inspekcji Pracy, bo to już będzie lekkie przegięcie... Do tego przez nerwy i stres nastąpiło zaostrzenie choroby przewlekłej Ślubnego. Jak nie pójdzie na urlop- to pójdzie na zwolnienie, bo nie wyrabia...

   Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia tego typu- proszę o info...

   Wkurw totalny...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „32/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   piątek, 19 sierpnia 2016 08:53
 • wtorek, 16 sierpnia 2016
  • 31/2016

    

    

   Jak się ma trochę więcej czasu i ochoty, to wychodzą różne eksperymenty kulinarne.

   Na przykład takie:

   Przed pieczeniem

    

    

   Po pieczeniu

    

    

   I wtedy okazuje się, że cztery średnie cukinie na kolację dla czterech średnio głodnych dorosłych osób- to trochę mało... Tak naprawdę wszyscy myśleliśmy, że Młodszy zrezygnuje ze swojej porcji ze względu na suszone pomidory w składzie. Bo Młodszego pomidorami w każdej postaci można wygonić z domu. Toleruje tylko keczup, zupę pomidorową z koncentratu i sos do spaghetti bolognese, pod warunkiem, że nie będzie w nim kawałków pomidorów. A tu rozczarowanie. Oblizywał się i pytał, czy nie zostało jeszcze... Może trochę ze względu na pizzopodobny smak, bo sypnęło mi się ziół prowansalskich tak "od serca". Danie na pewno do powtórki...

   Potrzebne są 4 średnie cukinie- czy tam ile się na blasze mieści. Umyć, obciąć końcówkę, przekroić wzdłuż, wydrążyć, zostawiając ściankę z pół centymetra.

   Farsz: Trochę wędzonego boczku, trochę salami, 2 kulki najtańszej mozzarelli pokroić, wymieszać. Stwierdziłam, że będzie mało, dodałam trochę posiekanych środków z cukinii. Mało... W szafce spiżarnianej znalazłam coś, co się nazywa: suszone pomidory z serem w oleju. Data ważności 04.2016. Tia... Nada się. Bez tego oleju oczywiście. Do tego trochę pieprzu, odrobinka soli i te zioła prowansalskie, ile kto lubi. Na wierzch mógłby być jeszcze parmezan albo coś podobnego, albo nawet zwykły żółty ser. Ale nie miałam. Trudno.

   Do piekarnika. U mnie, ponieważ mam popsutą grzałkę- 40 minut w 180', ale pewnie może być krócej.

   20 minut przygotowywania, 40 minut pieczenia, 5 minut jedzenia. Koniec.

   A następnym razem do farszu dorzucę jeszcze posiekaną cebulkę (teraz zapomniałam). I mam w lodówce kostkę fety na granicy terminu ważności. Będzie doskonały sposób na jej utylizację. Tylko muszę obczaić jakąś większą blaszkę, żeby mi się tak ze 6 cukinii zmieściło... Dobre danie na zagospodarowywanie różnych resztek...

    

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „31/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   wtorek, 16 sierpnia 2016 09:45
 • poniedziałek, 15 sierpnia 2016
  • 30/2016

    

   A w czwartek udało mi się "na cito" zaliczyć okulistę z Młodszym. Oczywiście prywatnie, najbliżej i najszybciej, jak się dało. Nie, nie u "mojej" okulistki. Okazało się, że "czego oczy nie widzą, tego matce nie żal..." Na pierwszym obozie - tym sportowym, na który pojechał z niesprawną ręką (już w porządku)- Młodszy oberwał centralnie w oko... rozjaśniaczem do włosów (!!!!!????). Tia... Przemył, ale to zaczerwienienie, to mógł być późny skutek oparzenia chemicznego. Potem obóz harcerski, warunki stricte polowe, jakiś nocne podchody, mógł też dostać jakąś gałęzią... Na szczęście nic groźnego się nie dzieje, dostał krople przeciwzapalne i już jest lepiej. A poza tym- okulary do czytania, jakieś połówki, jedno oko słabsze, standard u nas w rodzinie... Niby przy badaniu przeczytał wszystko bezbłędnie, ale komputer coś tam wykazał. I przy dłuższym czytaniu, jak mu się oczy zmęczą- może-ale nie musi- zakładać okulary. Z robieniem poczekamy do września, bo obawiam się, że kolejnego nieplanowanego wydatku nasz budżet nie przetrzyma...

   Swoją drogą- co się na tym obozie sportowym działo? Młodszy mówił o jakimś "pokocie"- czyli grupa 18 osób sypiała w pokoju trzyosobowym. Na materacach na podłodze. Tak im dobrze ze sobą było? Cóż... W sumie Młody jest w takim wieku, że zawiera jedne z najtrwalszych znajomości i życie towarzyskie wśród rówieśników jest ważniejsze od czegokolwiek innego. Do liceum się dostał, tam, gdzie chciał. A klasa - to w ponad połowie znajomi z gimnazjum i podstawówki, nawet z tej samej byłej klasy. Żeby tylko to życie towarzyskie nie było ważniejsze od nauki...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „30/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 15 sierpnia 2016 13:35
 • niedziela, 14 sierpnia 2016
  • 29/2016

    

   Szczyt zakręcenia (się) ?

   Wczoraj wieczorem: Odkręciłam pojemniczek na soczewki, nalałam płynu, umyłam zęby, zakręciłam pojemniczek na soczewki, nakremowałam twarz i ręce...

   O tym, że soczewek nie zdjęłam- zorientowałam się w momencie założenia okularów do poczytania książki przed snem, już w łóżku. Jakiś taki rozmazany ten obraz... Ale jak się nałoży okulary +7 na soczewki +8, to trudno się dziwić... Niewyspanie? Dziś spałam do 10.- bite 12 godzin. I jutro zamierzam powtórzyć...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „29/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   niedziela, 14 sierpnia 2016 19:46
 • czwartek, 11 sierpnia 2016
  • 28/2016

    

   Komisyjny dentysta zaliczony też. Tia...

   Straszy po prawie dwóch latach bez kontroli wykpił się zaledwie zleceniem na czyszczenie kamienia. Oby tak dalej :)

   Ślubny- odkryty spory ubytek w miejscu, gdzie jeszcze pół roku temu go nie było (albo był, tylko się chował). Plus co najmniej jeszcze jedna wizyta.

   Ja- zalecenie czyszczenia kamienia (w sumie termin) i "rewizja korony" (mam ich niestety kilka), jakkolwiek to brzmi, bo jest podejrzenie rozszczelnienia. Aaaaaaa... Na wiosnę zakończyłam roczną batalię z innym zębem. Przeleczony kanałowo kilka lat temu już wtedy prawie kwalifikował się na koronkę. Dentystka zdecydowała się jednak zrobić nadbudowę, "jak puści, to się będziemy martwić, za jakieś 2-3 lata". Wytrzymał prawie 5, rok temu pękła mi w nim ścianka, bardzo głęboko. Do korony należało podciąć kość szczęki, pół roku gojenia, potem cała jazda z koroną, ponad 2000 pln pooooszłooooo... I kanały już były zrobione, bo wtedy należałoby jeszcze z 500 doliczyć... Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z rozrywki, bo w sumie za tę kasę wolałabym gdzieś na tydzień wyjechać :/

   I Młodszy- do przepisania na inny termin, rozchorował się po obozie z gorączką, zdiagnozowane "opryszczkowe zapalenie gardła" i "przebyta mononukleoza" u lekarza w przychodni. Wystraszyłam się, tym bardziej, że po 5 dniach leczenia przeciwwirusowego nie było jakiejś istotnej poprawy, i poszłam gdzie indziej prywatnie. Na szczęście obie diagnozy zostały podważone, z bardzo rozsądną argumentacją. Młodszy w ciągu ostatniego 1,5 roku urósł ponad 20 cm i odporność po prostu poleciała na łeb... Wirus i tyle... Leki na uodpornienie plus dołożyć antyalergiczne, bo zdiagnozowana dawno temu alergia na trawy, do tej pory nie dająca jakichś dokuczliwych objawów, może dawać takie podłoże do infekcji... Plus przekrwione oko, ujawnione dopiero trzy dni po powrocie. Myślałam, że to od komputera, nie po raz pierwszy zresztą, i zbagatelizowałam, ale Młodszy na jakichś podchodach musiał oberwać gałęzią czy czymś w oko, bo pani doktor przypatrując się stwierdziła, że to raczej pourazowe. I zaleciła okulistę... W sumie jak się przypatrzyłam, to nie wygląda to najlepiej...

   - Pani doktor, a może i mi pani zajrzy do gardła? Bo mam jakąś kluchę... Nic poza tym, żadnych objawów, ale jakoś mi dziwnie...

   - Tiaaaa... Pani gardło wygląda dużo gorzej, niż syna... I nalot na migdałkach pani ma... Antybiotyk się należy... Zwolnienie pani chce? Bo po co ma pani zarażać współpracowników...

   - Nie mogę. Za dwa tygodnie mam urlop, jeszcze bym nie pojechała... W sumie czuję się dobrze, tylko ta klucha...

   A poszłam tylko skontrolować Młodego... Podejście do okulistki dzisiaj, ciekawe, czy nie wyjechała na urlop...

   Kumulacja...

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „28/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   czwartek, 11 sierpnia 2016 08:42
 • wtorek, 02 sierpnia 2016
  • 27/2016

    

   Delektuję się ostatnimi chwilami ciszy i spokoju. Bo Młodszy właśnie wrócił z obozu i przez co najmniej miesiąc będziemy w komplecie. Do tej pory Starszy z Młodszym jakoś się mijali w rozjazdach. Ale zaraz zapewne zaczną się kłótnie o komputer stacjonarny, o to, że jeden drugiemu przeszkadza... Nie mówiąc o tym, że muszę zacząć wymyślać obiady trochę pożywniejsze, niż fasolka z bułeczką (mnie i Ślubnemu wystarcza, ale Młodszy dzisiaj kategorycznie domagał się MIĘSA!!!).

   Jeszcze muszę pogonić rozpakowanie plecaka i pranie. Może lepiej będzie, jeśli nie będę w tym uczestniczyć... 10 dni w górach, codziennie deszcz, brak prądu, 3 odliczone minuty na prysznic...

   Odzwyczaiłam się już trochę od tego, że mieszkamy we czwórkę...

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „27/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   wtorek, 02 sierpnia 2016 11:39
 • piątek, 29 lipca 2016
  • 26/2016

    

   Ufff...

   Doroczny przegląd podwozia i przyległości zaliczony. Na szczęście nic się nie dzieje.

   Ale jak się ma prawie 5 na początku (i "prawie" w tym przypadku naprawdę nie robi wielkiej różnicy), to trzeba się badać. I odkąd łykam tabletki- a będzie dobre paręnaście lat- pilnuję tej dorocznej wizyty jak mało czego. Po recepty chadzam, zgodnie z umową, bywam, jak się coś dzieje. Ale coroczny przegląd- rzecz święta !!! USG piersi, brzucha i ginekologiczne. Plus cytologia. Prywatnie, ale na to pieniądze mam ZAWSZE. Pewnie dużo zmienia fakt, że znalazłam "swojego" lekarza, ze stosownymi certyfikatami, z dobrą opinią wśród pacjentek, do tego blisko, nie trzeba nigdzie jeździć. I pasuje mi jako osoba, a to też ważne.

   Żeby mi się tak chciało jeszcze okulisty i dentysty pilnować...

    

   Kobiety- marsz na przegląd !!!!

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „26/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   piątek, 29 lipca 2016 10:54
 • czwartek, 28 lipca 2016
  • 25/2016

    

   Czy będzie bardzo wielką perwersją, jeśli napiszę, że wczoraj W PRACY przeczytałam 1/3 z 600-stronicowej książki, kompletnie nie związanej z moim zawodem?

   Przynajmniej nie miałam poczucia totalnie zmarnowanego czasu... Jeden pacjent co pół godziny- 40 minut. I my we dwie z koleżanką, kompletnie NIC do roboty, ani sprzątania, ani receptury, papiery ogarnia szefowa... Koleżanka zajęła się krzyżówkami i sudoku z prasy branżowej, ja ze swojej szafki wygrzebałam książkę...

   Zazwyczaj zamawiam po kilka tytułów w księgarniach wysyłkowych. Z dostawą do apteki. Potem pomalutku, po 1-2 sztuki wynoszę do domu. Ostatnie zamówienie zrobiłam "na zaś", czasem zamawiam coś, żeby mieć na "nagły prezent", jak się trafi... I taka właśnie pozycja została mi w szafie, jeszcze niewyniesiona do domu. Bo w sumie biografie czytuję, ale bez większego zacięcia, a tutaj bardzo miłe zaskoczenie. Bo to właściwie nie biografia, ale wspomnienia, trochę plotkarskie, bardzo dobrze się czyta. Ameryka końca lat 60., trzech sławnych Polaków, usiłujących się w niej odnaleźć. Koniec, niestety, będzie tragiczny...

   Tomasz Lach "Ostatni tacy przyjaciele. Komeda, Hłasko, Niziński".

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „25/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 lipca 2016 10:36
  • 24/2016

    

   Czego Prawdziwa Kobieta życzy sobie na imieniny?

   Kwiatów?

   Butów?

   Ciuchów?

   Perfum?

   Wycieczki do spa? Albo na Karaiby?

    

   Nie... Największą radość sprawia jej dwuterabajtowy dysk przenośny do komputera :)

   Nareszcie ma gdzie zrobić backup zdjęć ;) I spokojnie zrobić w nich porządki.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   czwartek, 28 lipca 2016 10:20
 • poniedziałek, 25 lipca 2016
  • 23/2016

    

   Młodszy wrócił z obozu. I w piątek pojechał na kolejny. Wygląda na to, że z ręką ok. Tzn pobolewa, ale jest praktycznie w pełni sprawna. W dniu, kiedy kurier na obóz dostarczył mu porządny stabilizator nadgarstka- stwierdził, że nawet nie musi jej bandażować. Zawarł jakieś nowe znajomości, na których mu chyba bardzo zależy, bo molestuje nas o samodzielny wyjazd do kumpla, bagatelka- 200 km. Ale to jak wróci z obozu. Poczekamy, zobaczymy.

   Starszy po Woodstocku, bilans strat: rozdeptany futerał od okularów (i tak dobrze, w zeszłym roku musiał na cito robić nowe po jakimś szalonym pogo) i skręcona kostka (pogo w błocie w sandałach). I o ile Młodszy, jak mu coś dolega- ściśle stosuje się do zaleceń, smaruje, bandażuje, łyka tabletki- o tyle Starszy ma to, delikatnie mówiąc, gdzieś. "Nie chce mi się", "samo przejdzie", "ten żel się lepi" itd... Kostka jest lekko spuchnięta i widać, że boli, bo Starszy trochę utyka, a minęło już dwa tygodnie... Chyba musimy się za to wziąć, jakieś prześwietlenie albo usg, żeby nie zaniedbać...

   W domu po staremu, skończyłam pracę na zmiany "szarpane", trochę rano, trochę po południu. I czuję się, jakbym była na urlopie, bo jakoś tak mało mam do roboty i czasu jakby więcej... Odeśpię nareszcie ;)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 25 lipca 2016 10:54
 • niedziela, 17 lipca 2016
  • 22/2016

    

   Gdy naczelny miejski narkoman, zaopatrujący się w aptece w strzykawki, igły i inne akcesoria "zestaw proszę" (taki, na którego widok cię trzęsie i uciekasz na zaplecze, żeby tylko nie musieć go obsługiwać)- okazuje się być twoim sąsiadem z ulicy i na twój widok kłania ci się w pas, nie pozostaje ci nic innego, jak:

   a) strzelić sobie w łeb, ewentualnie zastrzelić się własnoręcznie z łuku

   b) podejść i poprosić o działkę

   c) uciec z krzykiem

   d) przyjąć sąsiedztwo "z dobrodziejstwem inwentarza" i przy najbliższej wizycie rzeczonego w aptece, uśmiechając się, zacząć niezobowiązująco gawędzić o pogodzie i innych neutralnych tematach...

    

   Chyba się starzeję, jeszcze pół roku temu najbardziej prawdopodobne byłyby trzy pierwsze opcje...

   =====================

   Najgorsze jest to, że to są dorośli ludzie, trzydziestolatki, jeżdżący samochodami... Pod wpływem...

   Boję się jeszcze osiemdziesięciolatków za kierownicą... Mam takiego pacjenta, jakiś czas temu przeszedł udar, coraz trudniej się z nim dogadać... Nie kontaktuje... Ale prawa jazdy nikt mu nie odebrał, nie wysłał na badania, samochodem dalej jeździ... Jak długo? Aż strach pomyśleć, że ucierpi ktoś niewinny...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „22/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   niedziela, 17 lipca 2016 19:18
 • piątek, 15 lipca 2016
  • 21/2016

    

   Wczoraj wieczorem uświadomiłam sobie, że "przepołowiłam" urlop szefowej. Byle jeszcze przeżyć sobotę 14 h ciurkiem, a potem następny tydzień to już luzik...

   Młodszy wraca jutro z obozu, ciekawe, w jakim stanie. Zważywszy na to, że do mnie zadzwonił raz, krótko z konkretnym pytaniem, a do ojca wysłał jednego smsa- nawet, jeśli ręka go boli, to musi tam być mu bardzo dobrze, bo... nie dzwoni. Jest taka zasada, że jak dziecku jest bardzo źle, to dzwoni i smsuje po 5 razy dziennie. Opiekunowie też nie dzwonili, żeby go zabrać- czyli daje radę.

   A Starszy wyjechał na Woodstock. Trochę mi się pogoda nie podoba, sam stwierdził jak dzwonił, że jest "mudstock". Ale w końcu nie jest sam, w takiej samej sytuacji jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy ludzi, więc raczej nic mu nie będzie. Zapomniał wół, jak cielęciem był i jeździł pod namiot, przy nie zawsze idealnej pogodzie... Co prawda- w obliczu wczorajszych wydarzeń z Nicei trochę strasznie się robi. Ale mam nadzieję, że skoro służby postanowiły, że jest to "impreza podwyższonego ryzyka"- to i kontrola jest większa...

   A nie wiem- czy ŚDM- ma też taki status? Bo nie interesowałam się tym jakoś bardzo, może dlatego, że u mnie ze znajomych młodych nikt nie jedzie...

   Ot i tak... Byle do sierpnia.

    

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   piątek, 15 lipca 2016 13:27
 • czwartek, 14 lipca 2016
  • 20/2016

    

   Subiektywny przegląd ostatnio przeczytanych książek.

   Gaja Grzegorzewska- "Żniwiarz" i "Noc z czwartku na niedzielę". Marcin Ciszewski- "Mróz", "Wiatr" i "Upał". Literatura z wątkami kryminalnymi, czysta, żywa rozrywka na urlop, polecam.

   Anna Sulińska -"Wniebowzięte. O stewardessach w PRL-u". Przeczytałam z wielkim zainteresowaniem. Niby wszyscy wiedzieli, że stewardessy dorabiały sobie handlem, ale co innego myśleć, a co innego o tym przeczytać. I nie tylko o tym. Warto.

   Oksana Pankiejewa- "Przekraczając granice" i "Pierwszy dzień wiosny". Fajne fantasy, językowo i kulturowo widać, że wschodnie. Świat równoległy, niby średniowiecze, ale z magią i jakimiś zdobyczami współczesnej cywilizacji. Rozrywkowo dobre, tylko strasznie nierówne. Momentami miałam wrażenie, jakby książki pisały 3-4 różne osoby. Albo- że było wcześniej trochę wątków, trochę przygód, wydawca naciskał, jakoś wypadałoby to zlepić i oddać. Niemniej na kolejny tom skuszę się na pewno.

   Christopher Priest- "Odwrócony świat". Seria "Artefakty" wydawnictwa MAG, już samo to bardzo dużo mówi. Dosyć ciężka fantastyka, nie da się takich książek przeczytać kilku ciurkiem, ale raz na jakiś czas warto sięgnąć i po coś takiego.

   Coś lżejszego i "babskiego"- Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz -"Awaria małżeńska". O tym, że faceci zostawieni sami z dziećmi, postawieni z powodów losowych przed faktem dokonanym- dają radę i świat się nie zawala. Lekko i z humorem, dobrze się czyta.

   Dla kontry, że zawsze dobrze trafiam - gniot totalny, kompletnie nie w moim typie, wyrzucone pieniądze. Oliwia Stępień- "Sabat zgorzkniałych czarownic". Po tytule spodziewałam się czegoś ciekawszego. W środku- nie mam porównania, bo nie czytałam Greya- ale myślę, że coś Greyopodobnego. Książka pisana w pierwszej osobie, niby o miłości- ale chyba głównie własnej, irytujący język. Dobrnęłam do połowy i chyba oddam w prezencie do kosza, który stoi u nas w bibliotece. Gdzie jak komuś coś zbywa, to wkłada. A inny jak znajdzie coś dla siebie- to bierze. Czy to dziwne, że mimo tego, że ludzie pozbywają się raczej tych pozycji, które im wadzą- kosz stoi przeważnie pusty? Mi się nie podobało- ale może kogoś zachwyci?

   I na deser- Jurgen Torwald "Ginekolodzy". Naprawdę, niech chowają się horrory Kinga i Mastertona. Baaardzo się cieszę, że nie żyję w połowie XIX wieku, tylko w trochę bardziej cywilizowanych czasach. Włos się jeży na głowie, co się działo... Lektura obowiązkowa dla wielbicieli historii medycyny - i thrillera medycznego również. POLECAM !!!

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (5) Pokaż komentarze do wpisu „ 20/2016”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   cytrynka1
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 lipca 2016 13:51

Kalendarz

Październik 2016

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Kanał informacyjny